"" Մարտի 10-ին Գերմանիայի մայրաքաղաք Բեռլինում մեկնարկում է Հավակնորդների մրցաշարը, որի հաղթողն աշխարհի գործող չեմպիոն Մագնուս Կարլսենի հետ կվիճարկի աշխարհի չեմպիոնի կոչումը։ 8 հավակնորդ կպայքարեն Մագնուս Կարլսենի հետ խաղալու համար։

Վիճակահանություն

 

1-ին տուր, 10.03.2018 թ. 

Վլադիմիր Կրամնիկ – Ալեքսանդր Գրիշչուկ
Սերգեյ Կարյակին – Շահրիյար Մամեդյարով
Լևոն Արոնյան – Լիրեն Դինգ
Ֆաբիանո Կարուանա –Ուեսլի Սո

 2-րդ տուր, 11.03.2018 թ. 

Ալեքսանդր Գրիշչուկ – Ուեսլի Սո
Լիրեն Դինգ– Ֆաբիանո Կարուանա
Շահրիյար Մամեդյարով – Լևոն Արոնյան
Վլադիմիր Կրամնիկ – Սերգեյ Կարյակին

3-րդ տուր, 12.03.2018 թ. 

Սերգեյ Կարյակին – Ալեքսանդր Գրիշչուկ
Լևոն Արոնյան – Վլադիմիր Կրամնիկ
Ֆաբիանո Կարուանա- Շահրիյար Մամեդյարով
Ուեսլի Սո — Լիրեն Դինգ

4-րդ տուր, 14.03.2018 թ. 

Ալեքսանդր Գրիշչուկ – Լիրեն Դինգ
Շահրիյար Մամեդյարով – Ուեսլի Սո
Վլադիմիր Կրամնիկ – Ֆաբիանո Կարուանա
Սերգեյ Կարյակին – Լևոն Արոնյան

5-րդ տուր, 15.03.2018 թ. 

Լևոն Արոնյան – Ալեքսանդր Գրիշչուկ
Ֆաբիանո Կարուանա – Սերգեյ Կարյակին
Ուեսլի Սո – Վլադիմիր Կրամնիկ
Լիրեն Դինգ – Շահրիյար Մամեդյարով

6-րդ տուր, 16.03.2018 թ. 

Ֆաբիանո Կարուանա – Ալեքսանդր Գրիշչուկ
Ուեսլի Սո – Լևոն Արոնյան
Լիրեն Դինգ – Սերգեյ Կարյակին
Շահրիյար Մամեդյարով – Վլադիմիր Կրամնիկ
7-րդ տուր, 18.03.2018 թ. 

Ալեքսանդր Գրիշչուկ – Շահրիյար Մամեդյարով
Վլադիմիր Կրամնիկ – Լիրեն Դինգ
Սերգեյ Կարյակին – Ուեսլի Սո
Լևոն Արոնյան – Ֆաբիանո Կարուանա

8-րդ տուր, 19.03.2018 թ. 

Ալեքսանդր Գրիշչուկ – Վլադիմիր Կրամնիկ
Շահրիյար Մամեդյարով – Սերգեյ Կարյակին
Լիրեն Դինգ – Լևոն Արոնյան
Ուեսլի Սո– Ֆաբիանո Կարուանա

9-րդ տուր, 20.03.2018 թ. 

Ուեսլի Սո – Ալեքսանդր Գրիշչուկ
Ֆաբիանո Կարուանա – Լիրեն Դինգ
Լևոն Արոնյան – Շահրիյար Մամեդյարով
Սերգեյ Կարյակին – Վլադիմիր Կրամնիկ

10-րդ տուր, 22.03.2018 թ. 

Ալեքսանդր Գրիշչուկ – Սերգեյ Կարյակին
Վլադիմիր Կրամնիկ – Լևոն Արոնյան
Շահրիյար Մամեդյարով – Ֆաբիանո Կարուանա
Լիրեն Դինգ – Ուեսլի Սո

11-րդ տուր, 23.03.2018 թ.  

Լիրեն Դինգ – Ալեքսանդր Գրիշչուկ
Ֆաբիանո Կարուանա – Վլադիմիր Կրամնիկ
Ուեսլի Սո – Շահրիյար Մամեդյարով
Լևոն Արոնյան – Սերգեյ Կարյակին

12-րդ տուր, 24.03.2018 թ.  

Ալեքսանդր Գրիշչուկ – Լևոն Արոնյան
Սերգեյ Կարյակին – Ֆաբիանո Կարուանա
Վլադիմիր Կրամնիկ – Ուեսլի Սո
Շահրիյար Մամեդյարով – Լիրեն Դինգ

13-րդ տուր, 26.03.2018 թ. 

Շահրիյար Մամեդյարով – Ալեքսանդր Գրիշչուկ
Լիրեն Դինգ – Վլադիմիր Կրամնիկ
Ուեսլի Սո – Սերգեյ Կարյակին
Ֆաբիանո Կարուանա – Լևոն Արոնյան

14-րդ տուր, 27.03.2018 թ. 

Ալեքսանդր Գրիշչուկ – Ֆաբիանո Կարուանա
Լևոն Արոնյան – Ուեսլի Սո
Սերգեյ Կարյակին – Լիրեն Դինգ
Վլադիմիր Կրամնիկ – Շահրիյար Մամեդյարով

Հավակնորդների մրցաշարի մեկնարկը տրվելու է Երևանի ժամանակով 18։00-ին։

 

"official

FIDE publishes the pairings for the 2018 FIDE Candidates’ Tournament.

Download 2018 Candidates’ Tournament Pairings (pdf)

Round 1 on 10.03.2018 at 15.00
SNr Name Elo Erg. Name Elo SNr
1 GM Kramnik Vladimir 2800 GM Grischuk Alexander 2767 8
2 GM Karjakin Sergey 2763 GM Mamedyarov Shakhriyar 2814 7
3 GM Aronian Levon 2797 GM Ding Liren 2769 6
4 GM Caruana Fabiano 2784 GM So Wesley 2799 5
Round 2 on 11.03.2018 at 15.00
SNr Name Elo Erg. Name Elo SNr
8 GM Grischuk Alexander 2767 GM So Wesley 2799 5
6 GM Ding Liren 2769 GM Caruana Fabiano 2784 4
7 GM Mamedyarov Shakhriyar 2814 GM Aronian Levon 2797 3
1 GM Kramnik Vladimir 2800 GM Karjakin Sergey 2763 2
Round 3 on 12.03.2018 at 15.00
SNr Name Elo Erg. Name Elo SNr
2 GM Karjakin Sergey 2763 GM Grischuk Alexander 2767 8
3 GM Aronian Levon 2797 GM Kramnik Vladimir 2800 1
4 GM Caruana Fabiano 2784 GM Mamedyarov Shakhriyar 2814 7
5 GM So Wesley 2799 GM Ding Liren 2769 6
Round 4 on 14.03.2018 at 15.00
SNr Name Elo Erg. Name Elo SNr
8 GM Grischuk Alexander 2767 GM Ding Liren 2769 6
7 GM Mamedyarov Shakhriyar 2814 GM So Wesley 2799 5
1 GM Kramnik Vladimir 2800 GM Caruana Fabiano 2784 4
2 GM Karjakin Sergey 2763 GM Aronian Levon 2797 3
Round 5 on 15.03.2018 at 15.00
SNr Name Elo Erg. Name Elo SNr
3 GM Aronian Levon 2797 GM Grischuk Alexander 2767 8
4 GM Caruana Fabiano 2784 GM Karjakin Sergey 2763 2
5 GM So Wesley 2799 GM Kramnik Vladimir 2800 1
6 GM Ding Liren 2769 GM Mamedyarov Shakhriyar 2814 7
Round 6 on 16.03.2018 at 15.00
SNr Name Elo Erg. Name Elo SNr
4 GM Caruana Fabiano 2784 GM Grischuk Alexander 2767 8
5 GM So Wesley 2799 GM Aronian Levon 2797 3
6 GM Ding Liren 2769 GM Karjakin Sergey 2763 2
7 GM Mamedyarov Shakhriyar 2814 GM Kramnik Vladimir 2800 1
Round 7 on 18.03.2018 at 15.00
SNr Name Elo Erg. Name Elo SNr
8 GM Grischuk Alexander 2767 GM Mamedyarov Shakhriyar 2814 7
1 GM Kramnik Vladimir 2800 GM Ding Liren 2769 6
2 GM Karjakin Sergey 2763 GM So Wesley 2799 5
3 GM Aronian Levon 2797 GM Caruana Fabiano 2784 4
Round 8 on 19.03.2018 at 15.00
SNr Name Elo Erg. Name Elo SNr
8 GM Grischuk Alexander 2767 GM Kramnik Vladimir 2800 1
7 GM Mamedyarov Shakhriyar 2814 GM Karjakin Sergey 2763 2
6 GM Ding Liren 2769 GM Aronian Levon 2797 3
5 GM So Wesley 2799 GM Caruana Fabiano 2784 4
Round 9 on 20.03.2018 at 15.00
SNr Name Elo Erg. Name Elo SNr
5 GM So Wesley 2799 GM Grischuk Alexander 2767 8
4 GM Caruana Fabiano 2784 GM Ding Liren 2769 6
3 GM Aronian Levon 2797 GM Mamedyarov Shakhriyar 2814 7
2 GM Karjakin Sergey 2763 GM Kramnik Vladimir 2800 1
Round 10 on 22.03.2018 at 15.00
SNr Name Elo Erg. Name Elo SNr
8 GM Grischuk Alexander 2767 GM Karjakin Sergey 2763 2
1 GM Kramnik Vladimir 2800 GM Aronian Levon 2797 3
7 GM Mamedyarov Shakhriyar 2814 GM Caruana Fabiano 2784 4
6 GM Ding Liren 2769 GM So Wesley 2799 5
Round 11 on 23.03.2018 at 15.00
SNr Name Elo Erg. Name Elo SNr
6 GM Ding Liren 2769 GM Grischuk Alexander 2767 8
5 GM So Wesley 2799 GM Mamedyarov Shakhriyar 2814 7
4 GM Caruana Fabiano 2784 GM Kramnik Vladimir 2800 1
3 GM Aronian Levon 2797 GM Karjakin Sergey 2763 2
Round 12 on 24.03.2018 at 15.00
SNr Name Elo Erg. Name Elo SNr
8 GM Grischuk Alexander 2767 GM Aronian Levon 2797 3
2 GM Karjakin Sergey 2763 GM Caruana Fabiano 2784 4
1 GM Kramnik Vladimir 2800 GM So Wesley 2799 5
7 GM Mamedyarov Shakhriyar 2814 GM Ding Liren 2769 6
Round 13 on 26.03.2018 at 15.00
SNr Name Elo Erg. Name Elo SNr
7 GM Mamedyarov Shakhriyar 2814 GM Grischuk Alexander 2767 8
6 GM Ding Liren 2769 GM Kramnik Vladimir 2800 1
5 GM So Wesley 2799 GM Karjakin Sergey 2763 2
4 GM Caruana Fabiano 2784 GM Aronian Levon 2797 3
Round 14 on 27.03.2018 at 15.00
SNr Name Elo Erg. Name Elo SNr
8 GM Grischuk Alexander 2767 GM Caruana Fabiano 2784 4
3 GM Aronian Levon 2797 GM So Wesley 2799 5
2 GM Karjakin Sergey 2763 GM Ding Liren 2769 6
1 GM Kramnik Vladimir 2800 GM Mamedyarov Shakhriyar 2814 7